THK_LMF60LUU Flanged Linear Ball Bearing - Double, Long Type
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Product Code: LMF60LUU
  • Product Description
    Flanged linear bushing long type that can be easily mounted with bolts
    LMF60LUU
    ▶ The shaft diameter is 60mm, the overall length is 211mm, and the outer diameter is 90mm
    ▶ The dynamic load rating is 7650 N, and the static load rating is 20000 N
    ▶ Seals are attached at both ends
    Inscribed Diameter DR (φ)
    60
    Overall length L(mm)
    211
    Outer diameter D (φ)
    90
    Basic Rated Load Identification (Detail) (N)
    Basic Rated Load Rating (N)
    20000
    Eccentricity (μm)
    25
    ancestor
    Metal Retainer
    Mass (g)
    4500
    RoHS
    10
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%